Reklama, informacja.
Warszawska strona, o warszawskich  ulicach, zabytkach, firmach, sklepach, restauracjach, galeriach i warszawskich ciekawostkach.

abc@warszawska.info    abc.warszawa@gmail.com


501 153 348

Autorska Bibliografia Ciekawostki

Firma

Reklama - Cennik

Spis ulic

 

AUTORSKA

 

jesień 2012

Czemu ta strona służyć ma? Początkowo miałem tylko w staromiejskich uliczkach osadzić firmy mi znane i te które polecić Państwu warto, z dodaniem historii miejsc w których życie dalej się toczy. Czyli współczesność z podtekstem historycznym według źródeł mi dostępnych, starych albumów, przewodników itp. i jakoś tak nieopatrznie wyszło, że inne ulice i dzielnice też chciałbym odwiedzić i historycznie poznać.
Jako miłośnik historii i wszelkich ciekawostek historycznych zapędzam się nieco, dlatego klikając w linki odnośników historycznych spodziewać się można wielostronicowych cytatów z dzieł mi dostępnych, a to tylko po to, żeby dać możność poznania historii miejsca swojego zamieszkania czy pracy. Wybaczcie Państwo dłużyzny, ale czasem lepiej cytować całość jak interpretować nieudanie.
Każda firma, sklep czy tylko mały punkt usługowy ładniej się prezentuje w kontekście historycznym, pewnie dlatego na szyldach wielu firm do niedawna można było spotkać np. napis .. egzystuje od 1930 roku. Czy to nie piękniejsze zaproszenie jak napisów dziesiątki w języku światowym, ale jeszcze nie wszystkim doskonale znanym.

wiosna 2012

Wszelkie dane zamieszczane w opisach ulic, kamienic i historii miasta, pochodzą tylko i wyłącznie z dostępnej mi literatury varsavianistycznej, której spis przedstawiam w bibliografii. Pod poszczególnymi artykułami, nie umieszczam źródeł, ponieważ opisy stanowią często kompilację wiadomości z kilku pozycji, często dawnych. A stroniczki te nie mają ambicji pracy naukowej. Jak dziś wygląda i zmienia się Warszawa, odnotowuję czasem w "ciekawostkach", natomiast aby oddać czar miasta, którego już nie ma, z premedytacją posługuję się dawnymi przewodnikami i pozycjami historycznymi. Z całym szacunkiem dla autorów Wikipedii - żadne z haseł nie jest wykorzystywane jako podstawowe źródło wiedzy. Wszystkie zdjęcia współczesne (proszę wybaczyć niedoskonałość) są wykonane wyłącznie osobiście.

początek

Istnieje wiele portali poświęconych Warszawie; przydatnych i ciekawych, tworzonych często przez pasjonatów historii, fotografii, swojej dzielnicy czy ulicy. Ogromną rolę informacyjną spełniają także oficjalne strony władz Warszawy (Biura Promocji Miasta). Istnieje wiele stron poświęconych kulturze, sztuce, zabytkom, a także komunikacji, informacji turystycznej, gastronomii, usługom itp.

warszawska.info to strony także poświęcone naszemu miastu - dedykowane zarówno warszawiakom jak i wszystkim Gościom odwiedzającym Warszawę, ale ...może nieco inne. Będą to strony, gdzie będzie też historia, ale na pewno więcej zdjęć i objaśnień, a przede wszystkim więcej przydatnych wiadomości.

Przez wiele lat prowadząc stoisko bukinistyczne na staromiejskim ZAPIECKU otrzymywałem dziesiątki pytań dziennie:
- gdzie można zjeść śniadanie, - gdzie jest Archiwum Akt Dawnych, - jak dojść do muzeum Marii Curie-Skłodowskiej, - kiedy będzie kolejny wernisaż w galerii, - jak wynająć dorożkę, - gdzie jest Bar Mleczny, - złamał się obcas, czy jest szewc na Starówce, - którędy do Pałacu Ślubów, - ładne pamiątki, to gdzie kupić, - czy można gdzieś blisko znaleźć nocleg, - którą taksówka na lotnisko....

warszawska.info powstaje na bazie doświadczeń w prowadzeniu portalu dla kupców staromiejskich www.stare-miasto.com , dawnych stron prywatnych www.zapiecek.com oraz portalu www.123noclegi.info .

Będzie to portal informacyjny - reklamujący także czasem niektóre warszawskie firmy, warszawskie sklepy, warszawskie restauracje, kawiarnie, galerie, oraz wszelkie przedsięwzięcia przyjazne mieszkańcom i odwiedzającym nas turystom. W zamierzeniach - portal wielojęzyczny, który ma podpowiedzieć - co warto zobaczyć, gdzie blisko coś zjeść, wypić kawę czy piwo, gdzie kupić, naprawić i  jak do Zamku, ambasady czy ..ciotki dojechać.

warszawska.info powstaje przy życzliwym zainteresowaniu Zarządu Stowarzyszenia Prywatnych Przedsiębiorców Warszawskiego Traktu Królewskiego.
Serdecznie zapraszamy do współpracy wszystkich przedsiębiorców, kupców, właścicieli firm - którzy chcą przedstawić swoją ofertę usług, towarów, ciekawej działalności.

Układ stron został oparty na oficjalnym podziale administracyjnym Warszawy jakim jest Miejski System Informacji (MSI) zatwierdzony przez Radę m.st. Warszawy.

 

administrator, czyli ten co tylko tu sprząta, aby kurz historii nie przykrył faktów dnia dzisiejszego

 

www.123noclegi.info

www.gdzie-nocleg.pl

www.stare-miasto.com

www.wiejskie-wakacje.pl

www.123noclegi.pl

  Copyright © 2009-2019 M. Lewandowski firma LEWMARK