Reklama, informacja.
Warszawska strona, o warszawskich  ulicach, zabytkach, firmach, sklepach, restauracjach, galeriach i warszawskich ciekawostkach.

abc@warszawska.info    abc.warszawa@gmail.com


888 333 625

  Bibliografia Ciekawostki

Firma

Spis ulic

 

Pracownia Artystycznej Sztuki Kowalskiej
HEFAJSTOS
ul. Freta 21/23;  00-227 Warszawa
tel./fax
22 831 86 13;  601 326 238

hefajstos-freta@o2.pl

www.hefajstos.net

         HEFAJSTOS grecki bóg ognia i sztuki kowalskiej za swoja siedzibę obrał ulicę Freta patronując niewielkiej pracowni. Jest to jedyne miejsce
u wrót Starego Miasta, które tradycją nawiązuje do dawniej sztuki - licznych niegdyś na podgrodziu zakładów kowalskich.
        Obecnie jest to Zakład Kowalstwa Artystycznego HEFAJSTOS (istniejący już 50-lat), który zajmuje się produkcją, usługami i rewaloryzacją zabytków w każdym zakresie wiążącym się z pracą artysty w metalu. Prace wykonywane przez HEFAJSTOSA wykonuje się według dawnych technik, jak i z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii. Większość wykonywanych prac ma charakter jednostkowy, a często projekty własne proponują do wykonania nasi klienci. Prace HEFAJSTOSA to m.in.: wyposażenie wielu obiektów sakralnych i świeckich w  balustrady, kraty, bramy, lampy czy szyldy wykonane przy akceptacji konserwatorów zabytków. Idąc na spacer Warszawskim Traktem Królewskim można odpocząć na ławce wśród kwiatów Nowego Światu - kwietniki i ławki to też nasze dzieło.
          HEFAJSTOS wykonuje wiele prac rekonstrukcyjnych i wyposażeniowych dla budynków rządowych, hoteli, rezydencji, restauracji, ośrodków konferencyjnych. Nasze balustrady, kute meble, ozdobne elementy oświetlenia zdobią Urząd rady Ministrów, Hotel Bristol, czy Grand hotel w Lublinie.

Wśród warszawskich restauracji w których opracowaliśmy ważne elementy wystroju możemy wymienić takie jak: Adler, Alamo, Rycerska, U Barssa, Tiger Pub i inne. Scenografowie telewizyjni i filmowi często wykorzystują prace HEFAJSTOSA w spektaklach, programach (Oko w Oko, Telewizja edukacyjna, Pegaz) i filmach (Ogniem i Mieczem, Quo Vadis,  Pianista).W 1998 roku HEFAJSTOS otrzymał nagrodę pn. "Warszawski Znak Jakości" przyznany przez Warszawska Izbę Handlu Detalicznego i Usług.
Właścicielem HEFAJSTOSA jest Pan Waldemar Prusak członek wielu stowarzyszeń przedsiębiorców i rzemieślników, m.in.: Wiceprzewodniczący Stowarzyszenia Przedsiębiorców Warszawskiego Traktu królewskiego. W 2001 r. za swoją działalność otrzymał tytuł Zasłużonego Działacza Kultury, a w 2002 Złoty Medal im. Jana Kilińskiego.

ciekawy reportaż o HEFAJSTOSIE: http://www.tvnwarszawa.pl/1618452,kowal___meski_zawod,bawsie.html

           

www.123noclegi.info

www.gdzie-nocleg.pl

www.stare-miasto.com

www.wiejskie-wakacje.pl

www.123noclegi.pl

  Copyright © 2009-2019 M. Lewandowski firma LEWMARK