Reklama, informacja.
Warszawska strona, o warszawskich  ulicach, zabytkach, firmach, sklepach, restauracjach, galeriach i warszawskich ciekawostkach.

abc@warszawska.info    abc.warszawa@gmail.com


501 153 348

Autorska Bibliografia Ciekawostki

Firma

Reklama - Cennik

Spis ulic

  dzielnica

osiedle

Biała, Chłodna, Chmielna (nr 98-134), Ciepła, Dobrzańskiego, Elektoralna (nr 24-28), Grzybowska, Al.Jana Pawła II, Al.Jerozolimskie, Kotlarska, Krochmalna, Łucka, Miedziana, Ogrodowa, Pańska, Pereca, Platynowa, Prosta, Sienna, Al."Solidarności", Srebrna, Śliska, Towarowa, Twarda, Waliców, Wronia, Złota, Żelazna.

Ulica jednokierunkowa, odchodząca od Ogrodowej w kierunku południowym. Niegdyś łączyła sie z Chłodną dziś tylko zaułek. Jej przebieg został wytyczony w latach 50-tych, przed II wojną światową także łączyła Ogrodową z Chłodną, ale na wysokości ostatniej bramy gmachu Sądów.

   

Chłodna stanowi przedłużenie Elektoralnej w kierunku zachodnim i kończy sie przy Okopowej, przechodząc dalej w ulicę Wolską. Od Al. Jana Pawła II do Żelaznej  - ulica Chłodna została objęta rewaloryzacją z zaznaczeniem obrysów dawnych kamienic, bram, przejazdów oraz symbolicznym mostem czynnym w okresie okupacji (przejście pomiędzy Małym i Dużym Gettem).

   

 

Ulica jednokierunkowa, wjazd od Grzybowskiej, mija Krochmalną - wyjazd w Elektoralną pod bramą szwedzkich biurowców. Małe bary, sklep komputerowy, coś dla jeźdźców i koni, parkingi też.

   

 

Uliczka jednokierunkowa stanowiąca zaplecze Sądów (al. Solidarności 127 i Ogrodowa 6). Łączy Al. Solidarności z Ogrodową - wjazd od Solidarności. Jedyny budynek na tej uliczce to budynek Zespołu Szkół Stenotypii i Języków Obcych z adresem Ogrodowa 16.

   

Po wojnie ulica "dzikiego zachodu", dziś ulica eleganckich hoteli, apartamentów i nielicznych pamiątek przeszłości. Jest przedłużeniem Królewskiej w kierunku wschodnim, numeracja od Placu Grzybowskiego. Kończy się przy Karolkowej - dalej na zachód to już Siedmiogrodzka.

   

 

Ulica ślepa odchodząca od Wroniej w kierunku południowo-zachodnim. Przed II wojną światową biegła tędy ulica Krochmalna (od Granicznej blisko Ogrodu Saskiego aż za Karolkową). Ulica utworzona w 1970 roku, zapewne zaniknie całkowicie, wobec budowy apartamentowców przy Wroniej.

   

Ulica jednokierunkowa od Żelaznej do Jana Pawła II. Numeracja odwrotna - od Jana Pawła II. Niegdyś jedna z ważniejszych ulic przemysłowych i handlowych Warszawy, dziś niewielka uliczka znacznie skrócona. Zachowało się kilka kamienic przedwojennych blisko Żelaznej.

   

 

Ulica jednokierunkowa biegnąca w kierunku zachodnim od ul. Żelaznej do Towarowej, krzyżuje się jedynie z Wronią. Ulica niesamowitych kontrastów, gdzie nowoczesne apartamentowce sąsiadują z oficynami i niezamieszkałymi kamieniczkami w stanie kompletnej ruiny.

   

 

Ulica biegnąca na północny-zachód Al. Jerozolimskich (nie łączy się), prowadzi w kierunku Prostej (też się nie łączy). Najwięcej zachowanych kamienic przedwojennych w tej okolicy.

   

Ulica na zapleczu Sądów, początek numeracji od Al. Jana Pawła II, biegnie w kierunku zachodnim, potem skrzyżowanie z Żelazną i Wronią. Kończy się ślepym odcinkiem nie dochodząc do Okopowej.
Strefa płatnego parkowania od Al. Jan Pawła II do Żelaznej włącznie.

   

 

Ulica równoległa do Prostej - w zasadzie przebiega - od Jana Pawła II do Towarowej - nie łącząc się bezpośrednio z żadną ulic krańcowych. Początkowy odcinek Pańskiej leży pomiędzy ul. Emilii Plater, a zabudową biurowego wieżowca Rondo I przy Rondzie ONZ.

   

Aleja "Solidarności" łączy Pragę z Wolą poprzez most Śląsko-Dąbrowski. Na całej długości ulica dwujezdniowa i odcinkami trzypasmowa. Czynna komunikacja tramwajowa i autobusowa. Przed i krótko po wojnie funkcjonowała jako ul Leszno, później al. Świerczewskiego.

   

Ulica trzech odcinków: 1) od Placu Grzybowskiego do Jana Pawła II, 2) od Pańskiej do Złotej, 3) od Żelaznej do Towarowej. W okresie powojennym od Pańskiej funkcjonowała jako ulica Krajowej Rady Narodowej.

   

Ulica równoległa do Towarowej biegnie od Prostej do Ogrodowej - numeracja w kierunku północno-zachodnim. Jedna z dawnych ulic powojennego "dzikiego zachodu" dziś jest tu hotel Hilton i apartamentowce w budowie, jak i niezamieszkałe już dawne kamienice przeznaczone do rozbiórki.

   

Ulica prowadząca z południa na północny zachód. Numeracja od al. Jerozolimskich. Niegdyś najważniejsza ulica Woli. Dziś powoli zmienia swoje oblicze z "warszawskiego dzikiego zachodu" na dzielnicę biurowców, apartamentowców. Nasilony ruch dwukierunkowy aż do Nowolipia, jedna linia autobusowa.

   
   

www.123noclegi.info

www.gdzie-nocleg.pl

www.stare-miasto.com

www.wiejskie-wakacje.pl

www.123noclegi.pl

  Copyright © 2009-2019 M. Lewandowski firma LEWMARK