Reklama, informacja.
Warszawska strona, o warszawskich  ulicach, zabytkach, firmach, sklepach, restauracjach, galeriach i warszawskich ciekawostkach.

abc@warszawska.info    abc.warszawa@gmail.com


501 153 348

Autorska Bibliografia Ciekawostki

Firma

Reklama - Cennik

Spis ulic

   

 

dzielnica

osiedle

Andersa, Anielewicza, Barokowa, Bohaterów Getta, Bonifraterska (strona zachodnia), Dawidowskiego, Długa, Dubois, Dzielna, Dzika, Franciszkańska (18), Inflancka, Jana Pawła II (strona wschodnia, parzysta), Karmelicka, Pl.Krasińskich (strona zachodnia), Lewartowskiego, Miła, Miodowa (strona zachodnia, nieparzysta), Muranowska, Nalewki, Niska, Nowolipki, Nowolipie, Pawia, Pokorna, al."Solidarności", Schillera, Słomińskiego, Wałowa, Zamenhofa.

 

Biegnie od Placu Bankowego do Stawek łącząc Śródmieście z Żoliborzem. Pod ulicą biegnie linia Metra; Kabaty - Młociny, a wzdłuż jej biegu linia tramwajowa. Kino Muranów, Pałac Mostowskich, Ogród Krasińskich, wieżowce Intraco.

   

 

Mała nieprzejezdna uliczka, łącząca ulicę Długą z Ogrodem Krasińskich.

   

 

 

Ulica Bohaterów Getta to mała nieprzejezdna uliczka odchodząca od Długiej przy ścianie Arsenału w stronę Ogrodu Krasińskich i Anielewicza (brak połączenia).

   
   

historia ulicy

plan ulicy

Od Nowego Miasta po Muranów, czyli od ul.Freta do Arsenału. Ulica wielu Pałaców, Katedry Polowej i Pomnika Powstania Warszawskiego. Przebiega obok ul. Kilińskiego, Placu Krasińskich, Barokowej, Bohaterów Getta, Bielańskiej.

   

 

 

Ulica Karmelicka rozpoczyna swą numerację od Al. "Solidarności" z którą łączy się ślepym zaułkiem (przejście dla pieszych pod budynkiem nr 78). Dalej mija liczne uliczki osiedlowe (bez nazw), Nowolipie, Nowolipki, Dzielną, Pawią, Anielewicza, Lewartowskiego, Miłą i Niską dochodząc do Stawek. Jej przedłużenie w kierunku północnym to ul. Dzika.

   

 

 

Ulica Lewartowskiego prowadzi od ul. Stawki na południowy zachód w kierunku al. Jana Pawła II. Przecina ulicę Dubois, Zamenhofa i Karmelicką. Odcinek od Karmelickiej do Jana Pawła II to zaułek kończący się ślepo - przejściem dla pieszych przy J.P.II.

   

Ulica Miodowa o historii sięgającej średniowiecza - łączy Krakowskie Przedmieście z Placem Krasińskich, krzyżując się z ul. Senatorską, Kapucyńską, Kapitulną, Schillera, i Długą. Przebiega z południa na północ nad trasą W-Z.

   

 

Ulica dwujezdniowa, każda trzypasmowa położona pomiędzy ul. Andersa i Bonifraterską. Łączy ul. Stawki z Konwiktorską. Pomiędzy jezdniami znajduje się pomnik poświęcony Poległym i Pomordowanym na Wschodzie.

   

Ulica osiedlowa biegnąca od Miodowej do Al. "Solidarności" - brak wylotu, tylko przejście dla pieszych.

   

 

Ulica biegnie od Nowolipek do skrzyżowania Miłej i St.Dubois. Pomnik Bohaterów Getta.

   
 

www.123noclegi.info

www.gdzie-nocleg.pl

www.stare-miasto.com

www.wiejskie-wakacje.pl

www.123noclegi.pl

  Copyright © 2009-2019 M. Lewandowski firma LEWMARK