Reklama, informacja.
Warszawska strona, o warszawskich  ulicach, zabytkach, firmach, sklepach, restauracjach, galeriach i warszawskich ciekawostkach.

abc@warszawska.info    abc.warszawa@gmail.com


501 153 348

Autorska Bibliografia Ciekawostki

Firma

Reklama - Cennik

Spis ulic

 

Boleść, Bonifraterska (strona wschodnia), Burmistrzowska, Ciasna, Dolańskiego, Fondamińskiego, Franciszkańska, Freta, Gomulickiego, Konwiktorska, Kościelna, Koźla, Pl.Krasińskich (strona wschodnia), Międzyparkowa, Mostowa, (pierzeja północna), Nowiniarska, Piesza, Przyrynek, Rajców, Rybaki, Rynek Nowego Miasta, Samborska, Sapieżyńska, Stara, Świętojerska (do Pl.Krasińskich), Szymanowska, Telakowskiej, Wójtowska, Zakroczymska.

Malutka uliczka przedłużająca bieg Mostowej ku Wiśle, dawniej miejsce "pokuty", dziś, teatry, wystawy, wernisaże itp...

   

Ulica biegnie od Świętojerskiej do Słomińskiego, czyli w kierunku północnym od placu Krasińskich, krzyżując się ze Świętojerską, Franciszkańską, Sapieżyńska i Konwiktorską.

   


Łączy ulicę Przyrynek z ulicą Rajców czyli skrajem skarpy wiślanej.

   


Łączy Świętojerską z Franciszkańską. Ulica jednokierunkowa.

   


Uliczka jednokierunkowa łącząca Konwiktorską z Sapieżyńską. Budownictwo nowoczesne - biurowce
i budynki mieszkalne. Numeracja rosnąca od Sapieżyńskiej.

 

 


Uliczka niewielka, właściwie tylko przejście dla pieszych pomiędzy Franciszkańską i Konwiktorską.

   


Ulica Franciszkańska biegnie z północnego wschodu na południowy zachód łącząc skrzyżowanie Freta, Kościelnej i Zakroczymskiej z ulicą Wałową - po drodze przecinając główna arterię Nowego Miasta - Bonifraterską.

   


Ulica Freta prowadzi od Barbakanu (czyli Długiej i Mostowej) do Świętojerskiej, potem do rynku Nowego Miasta i kończy się przy Franciszkańskiej przechodząc w Zakroczymską . Prawie w każdej kamienicy coś przyciągnie naszą uwagę; niezliczone kawiarnie, przytulne restauracje, antykwariaty, artystyczne kowalstwo, dwa muzea, dwa kościoły...

restauracja
POD SAMSONEM

Freta 3/5
tel. 22 831 17 88

Restauracja o znanej renomie, istnieje od 1958 r. - niezmiennie tanio
i smacznie. Kuchnia polska i żydowska. Trzy sale + ogródek letni. Wystrój nawiązujący do restauracji z dawnych lat - oryginalne naczynia, szkło, wagi, zdjęcia i obrazy ilustrujące historię ulicy Freta, a także tradycje żydowskie.

restauracja@podsamsonem.pl      www.podsamsonem.plkawiarnia
U PANA MICHAŁA


Freta 4/6
tel. 22 831 60 44

Kawiarnia położona jest na początku Freta idąc od Barbakanu - na wprost ulicy Długiej, 5 m od narożnika Mostowej.
Dwie sale: górna i piwnice. Krótkie smaczne dania, tu można zjeść śniadanie, obiad, posiedzieć przy deserze, piwie, kawie. Pierogi super, ciasto z lodami też.
W piwnicach cykliczne wystawy artystów fotografików.
www.stare-miasto.com/u_pana-michala
restauracja PASIEKA

ul. Freta 7/9
tel. 22 831 46 16;
666-056-503
666-034-113
pasieka79@wp.pl

Właściwie restauracja-miodosytnia. Bogaty wybór miodów na zimno i na gorąco. Kuchnia polska, sala z barem i duża sala jadalna. Obsługa wycieczek, grup zorganizowanych, obiady rodzinne.
www.restauracja-pasieka.pl


VERSO
usługi biurowe

Freta 17/3
tel./fax 22 831 28 54
+48 797 122 159

verso@verso.pl

Punkt ksero, ale nie taki zwyczajny, bo nie tylko odbitki, ale i druk prac magisterskich, dyplomowych + oprawa, wysokonakładowy druk biuletynów, kolorowe karty menu, ulotki, reklamy, pieczątki, art. komputerowe, biurowe, papier...
www.verso.plHEFAJSTOS
kowalstwo artystyczne

 ul. Freta 21/23
22 831 86 13
hefajstos-freta@o2.pl

Pracownia kowalstwa artystycznego, gdzie można zamówić ozdobny balkon, wyposażenie kominka, po pamiątkowy bibelot.
Referencje to liczne prace w najwspanialszych zabytkach Warszawy.

www.stare-miasto.com/hefajstosrestauracja
FRET@PORTER

  
ul. Freta 37
tel. 22 635 20 55
 602 684 000
  http://fretaporter.pl/

Restauracja położona na wprost Rynku Nowego Miasta,
wspaniały widok z okien i letniego ogródka.
Kuchnia polska z elementami kuchni śródziemnomorskiej.
Szef kuchni - mistrz niezapomniany, dlatego restauracja odwiedzana przez słynnych smakoszy (dziennikarzy, artystów).
    restauracjafretaporter@gmail.comrestauracja BORUTA

 ul. Freta 38
tel. 22 831 61 97
rezerwacja@restauracja-boruta.com.pl

Lokal położony przy wyjściu z Freta na Rynek Nowego Miasta.
Dwie sale (do 80 gości), ogródek letni - jedyny z "bujanymi" fotelami. Kuchnia polska, dania mięsne, dania jarskie, wspaniałe desery (specjalne dla najmłodszych).
www.stare-miasto.com/borutaUliczka jednokierunkowa, ok. 120 metrowa łącząca dwie ulice nowomiejskie - Nowiniarska i Ciasną.

   

Ulica stanowi przedłużenie Stawek i Muranowskiej w kierunku wschodnim. Od Zakroczymskiej Konwiktorska przechodzi w ul. Sanguszki i łączy się z Wybrzeżem Gdańskim nad Wisłą.

   

Kościelna - to: spacer i piękne widoki ze skarpy wiślanej, najstarszy kościół w Warszawie, luksusowy hotel, piękne kamieniczki, trasa wycieczek wokół Nowego Miasta.

   

 

Niewielka ulica jednokierunkowa odchodząca od Franciszkańskiej w kierunku południowym - równoległa do Freta. Ulica łączy się z Rynkiem Nowego Miasta małym przesmykiem dostępnym tylko dla pieszych.

   

 

Plac słynny Biblioteką Krasińskich, monumentalnym choć współczesnym gmachem Sądu Najwyższego oraz kiedyś pomnikiem Kilińskiego, przeniesionym po wojnie na Podwale. Łączy Miodową z Bonifraterską, krzyżuje się z ul. Długą. Miejsce ważne historycznie - Pomnik Powstania Warszawskiego.

   


Łączy ulicę Słomińskiego (wyjazd na most Gdański) z ulica Bonifraterską. Położona między parkami (stąd nazwa)  czyli: Parkiem Romualda Traugutta i Parkiem im. Janusza Kusocińskiego.

   


Biegnie od ulicy Freta ku Wiśle do ul. Bugaj - dalej jako ul. Boleść. Dojazd do Wybrzeża Gdańskiego.

   

 

Uliczka łącząca Świętojerską z Franciszkańską, równoległa do Bonifraterskiej.

   

Mała uliczka w kształcie litery L - łącząca Rynek Nowego Miasta z ulicą Kościelną - kościół redemptorystów p.w. św. Benona.

   

 

Uliczka łącząca Kościelną z Wójtowską - jednokierunkowa - wjazd od Wójtowskiej. Kościół NMP.

   

 

Prowadzi od Burmistrzowskiej do Wójtowskiej - jednokierunkowa.

   

Kiedyś ulica nadwiślańska, obecnie deptak spacerowy z parkiem fontann (skwer I Dywizji Pancernej), biegnie od ul. Sanguszki do ul. Boleść, zejście piesze (schody) z ul. Wójtowskiej i Kościelnej.

   

Rynek Nowomiejski łączy ulice Freta, Kościelną, Pieszą i Starą, bardzo malowniczy i przestronny z zachowaną zielenią, często wykorzystywany na wszelkiego rodzaju kiermasze (święto chleba), pikniki naukowe, a nawet pokazy ratownictwa medycznego. Na rogu Freta i Rynku duży ogródek letni z fotelami jak huśtawki - to restauracja "BORUTA". Na środku Rynku - żelazna, XIX wieczna studzienka.

   

 

Uliczka czy deptak - nie wiadomo, bo to tylko 22 metry brukowanego chodnika nie prowadzącego nigdzie. Taka mała i ślepa wnęka z wejściem od strony ul. Przyrynek.

   

 

Ulica o ruchu jednokierunkowym - łączy Franciszkańską z Bonifraterską. Bieg ulicy początkowo w kierunku północnym - skręca później na zachód przecinając Bonifraterską i kończąc się przy Wałowej.

   

Ulica Stara prowadzi od Mostowej pod górę skarpy wiślanej do Rynku Nowego Miasta, gdzie skręca na zachód łącząc sie z południową ścianą Rynku.

   

 

Łączy ulicę Słomińskiego z Zakroczymską, ruch dwukierunkowy (bez zabudowy).

   

Prowadzi od Freta w kierunku zachodnim - do Bonifraterskiej i Andersa. Firma VERSO, Centrum Wystawiennicze, Zespół Szkół Medycznych. Dwukierunkowa - wjazd na Stare Miasto ograniczony.

   

 

Zaułek nieprzejezdny - uliczka parkingowa, boczna od Świętojerskiej. Dawny południowy odcinek Ciasnej.

   

Ulica prowadzi od skarpy wiślanej na tyłach Państwowej Wytwórni Papierów Wartościowych (Sanguszki 1) styka sie z ulicą Przyrynek, przekracza Zakroczymską i kończy się ślepo przy Fondamińskiego.

   

Ulica stanowi przedłużenie ul. Freta w kierunku północnym. Prowadzi od Franciszkańskiej i Kościelnej do Słomińskiego, przecinając po drodze: Wójtowską, skrzyżowanie z Konwiktorską i Sanguszki, Szymanowską i Wenedów. Od Freta do Wójtowskiej - jednokierunkowa.

   

 

www.123noclegi.info

www.gdzie-nocleg.pl

www.stare-miasto.com

www.wiejskie-wakacje.pl

www.123noclegi.pl

  Copyright © 2009-2019 M. Lewandowski firma LEWMARK