Reklama, informacja.
Warszawska strona, o warszawskich  ulicach, zabytkach, firmach, sklepach, restauracjach, galeriach i warszawskich ciekawostkach.

abc.warszawa@gmail.com      abc@warszawska.info


501 153 348

Autorska Bibliografia Ciekawostki

Firma

Reklama - Cennik

Spis ulic

dzielnica

osiedle

Aplikancka, Batorego, Czubatki, Dantyszka, Filtrowa, Fińska, Górnickiego, Jesionowa, Krzyckiego, Krzywickiego, Langiewicza, Leszowa, Lindleya, bł.Ładysława z Gielniowa, Łęczycka, Nowogrodzka (odcinek od Raszyńskiej do Chałubińskiego), Nowowiejska, Orzechowska, Prezydencka, Prokuratorska, Referendarska, Reja, Rokitnicka, Rostafińskich, Rudawska, Sędziowska, pl.Starynkiewicza, Trybunalska, Warszewickiego, Wawelska, al.Wielkopolski, Zimorowicza.

 

 

Ulica łącząca Żwirki Wigury z Raszyńską na odcinku pomiędzy Wawelska i Filtrową. Komunikacyjnie to wschodnia jezdnia Raszyńskiej - z ruchem jednokierunkowym od lotniska do Śródmieścia. Przecina ulice Reja i Dantyszka, biegnie obok skweru Sue Ryder i kończy się przy Filtrowej - dalej już jako Raszyńska.

Patron ulicy - Andrzej Krzycki (1482-1573) - poeta, sekretarz Zygmunta I, arcybiskup gnieźnieński i prymas polski, dyplomata. Pisał poezje w języku łacińskim.


początek ulicy Andrzeja Krzyckiego - widok na Wawelską


widok w kierunku Filtrowej - okolice skweru Sue Ryder


skrzyżowanie z ulica Dantyszka

 

www.123noclegi.info

www.gdzie-nocleg.pl

www.stare-miasto.com

www.wiejskie-wakacje.pl

www.123noclegi.pl

  Copyright © 2009-2019 M. Lewandowski firma LEWMARK