Reklama, informacja.
Warszawska strona, o warszawskich  ulicach, zabytkach, firmach, sklepach, restauracjach, galeriach i warszawskich ciekawostkach.

abc@warszawska.info    abc.warszawa@gmail.com


888 333 625

  Bibliografia Ciekawostki

Firma

Spis ulic

 

 

 

Ulica łącząca ul. Słomińskiego z Bonifraterską. Dwustronny ruch kołowy (dojazd do Nowego Miasta i mostu Gdańskiego), linia tramwajowa, wytyczone ścieżki rowerowe. Ulica ma kształt łuku wygiętego na południowy wschód. Jej wytyczenie związane było z ominięciem fortyfikacji (część dawnej Cytadeli)  - Fort Aleksiej zwany też Fortem Traugutta. Położona pomiędzy Parkiem Traugutta i Parkiem im. Janusza Kusocińskiego. Na początku ulicy po stronie nieparzystej (nr.5) znajduje się Dom Małego Dziecka nr 16. Po stronie parzystej (nr.4) znajduje się Międzyszkolny Ośrodek Sportowy nr 3 "VARSOVIA" i Szkolne Schronisko Młodzieżowe.

Ulica po raz pierwszy na planach znalazła się w 1926 roku. W 1928 uporządkowano teren pod zachodnią stronę Parku Traugutta oraz wzniesiono sąsiadujące z ulicą Międzyparkową zabudowania Klubu Sportowego "POLONIA". Przed wojna ulica brukowa z latarniami gazowymi.

 

 

www.123noclegi.info

www.gdzie-nocleg.pl

www.stare-miasto.com

www.wiejskie-wakacje.pl

www.123noclegi.pl

  Copyright © 2009-2019 M. Lewandowski firma LEWMARK