Reklama, informacja.
Warszawska strona, o warszawskich  ulicach, zabytkach, firmach, sklepach, restauracjach, galeriach i warszawskich ciekawostkach.

abc@warszawska.info    abc.warszawa@gmail.com


501 153 348

Autorska Bibliografia Ciekawostki

Firma

Reklama - Cennik

Spis ulic

Boleść, Bonifraterska (strona wschodnia), Burmistrzowska, Ciasna, Dolańskiego, Fondamińskiego, Franciszkańska, Freta, Gomulickiego, Konwiktorska, Kościelna, Koźla, Pl.Krasińskich (strona wschodnia), Międzyparkowa, Mostowa, (pierzeja północna), Nowiniarska, Piesza, Przyrynek, Rajców, Rybaki, Rynek Nowego Miasta, Samborska, Sapieżyńska, Stara, Świętojerska (do Pl.Krasińskich), Szymanowska, Telakowskiej, Wójtowska, Zakroczymska.

historia ulicy

 

Nie ma już takiej ulicy w dosłownym znaczeniu, obecnie jest to tylko chodnik czyli przejście dla pieszych, albo aleja spacerowa. Uliczka (?) prowadzi od ulicy Sanguszki, wzdłuż skweru  I Dywizji Pancernej (park fontann) do ulicy Boleść, czyli na tyły "Starej Prochowni".  Ulica Rybaki w swoim stanie dawnym - praktycznie nie istnieje, bo to tylko trakt spacerowy i ewentualny przejazd dla rowerów. Jednak uliczka nowocześnie zagospodarowana, to uliczka zabaw dla dzieci - wśród tryskających fontann i deptak spacerowy dla wszystkich. Ulica wróciła do Stolicy nowoczesna, odmieniona z pomnikiem Lindleya i kamieniem poświeconym gan. Maczkowi. Stąd prowadzą schody w górę skarpy wiślanej ku Wójtowskiej i Kościelnej.

 

www.123noclegi.info

www.gdzie-nocleg.pl

www.stare-miasto.com

www.wiejskie-wakacje.pl

www.123noclegi.pl

  Copyright © 2009-2019 M. Lewandowski firma LEWMARK