Reklama, informacja.
Warszawska strona, o warszawskich  ulicach, zabytkach, firmach, sklepach, restauracjach, galeriach i warszawskich ciekawostkach.

abc@warszawska.info    abc.warszawa@gmail.com


501 153 348

Autorska Bibliografia Ciekawostki

Firma

Reklama - Cennik

Spis ulic

Boleść, Bonifraterska (strona wschodnia), Burmistrzowska, Ciasna, Dolańskiego, Fondamińskiego, Franciszkańska, Freta, Gomulickiego, Konwiktorska, Kościelna, Koźla, Pl.Krasińskich (strona wschodnia), Międzyparkowa, Mostowa, (pierzeja północna), Nowiniarska, Piesza, Przyrynek, Rajców, Rybaki, Rynek Nowego Miasta, Samborska, Sapieżyńska, Stara, Świętojerska (do Pl.Krasińskich), Szymanowska, Telakowskiej, Wójtowska, Zakroczymska.

 

 

Ulica Sapieżyńska to ulica jednokierunkowa, której numeracja zaczyna się od Franciszkańskiej - niewielkim łukiem skręca potem w lewo, aby nieco dalej, już pod kątem prostym, doprowadzić do ul. Bonifraterskiej. Dalej na niewielkim odcinku przekracza Bonifraterska i kończy się przy ul. Wałowej. Ulica znana współcześnie przede wszystkim z działalności Zakonu Bonifratrów, który przy Sapieżyńskiej 3 prowadzi zespół poradni i lecznictwa, poradnię zielarską, aptekę i inne placówki medyczne. Dawna zabudowa została całkowicie zniszczona podczas wojny, stąd znajdziemy tu wyłącznie budynki współczesne (osiedle Nowiniarska) z wybudowanym w 1991 r. kompleksem budynków - lecznic Ojców Bonifratrów. W latach 70-tych XX w w miejscu widocznego na zdjęciu sklepu spożywczego - prosperował sklep dla dyplomatów (jaka się wtedy mówiło - "za żółtymi firankami"). W latach 30-tych działały tu warsztaty montażowe Fiata. 

Nazwa ulicy pochodzi od koszar sapieżyńskich powstałych w w latach 1818-20 w odkupionym od Sapiehów pałacu przy ul. Zakroczymskiej.


początek Sapieżyńskiej od strony Franciszkańskiej


lecznica Ojców Bonifratrów - Sapieżyńska - biegnie tu w kierunku ul. Bonifraterskiej


Lecznica FALK - Sapieżyńska - widok od Bonifraterskiej


zachodni odcinek Sapieżyńskiej łączący Bonifraterską i Wałową

     

www.123noclegi.info

www.gdzie-nocleg.pl

www.stare-miasto.com

www.wiejskie-wakacje.pl

www.123noclegi.pl

  Copyright © 2009-2019 M. Lewandowski firma LEWMARK